Prázdninová pouť

Institut pro křesťanskou kulturu 

Vás srdečně zve na

Prázdninovou pouť

Mariahilfberg u Gutensteinu

Muggendorf 

sobota 17. srpen 2019

Program

6.00 hod. odjezd autobusu z Moravských Budějovic (Bowling), 6.30 Znojmo-lázně

11.00 hod. mše svatá s předáním dožínkové koruny v servitském poutním kostele Panny Marie Pomocné ve vápencových Alpách, kde již od 17. stol. stála dřevěná kaple, na jejímž místě postavil hrabě von Hoyos poutní kostel na poděkování za uzdravení. Již předtím se zde událo několik zázraků. Správu kostela svěřil na doporučení císaře Leopolda I. řádu servitů a založil pro ně klášter. V okolí kláštera se nachází mnoho sakrálních staveb a překrásných vyhlídek do horských údolí i okolní štíty hor, především majestátní Schneeberg. Na poutní místo Mariahilfberg přijíždí mnoho poutníků i turistů k ozdravnému pobytu i za kulturním vyžitím.

Stejně jako každý rok předáme při mši svaté dožínkovou korunu, zhotovenou z obilných klasů a bylin. Je to symbolický dar ke svátku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Filipa Beniziho, druhého zakladatele řádu servitů. Při těchto svátcích se žehnají v kostele byliny, chléb a voda. Tvar koruny připomíná nadcházející svátek Panny Marie Královny.

14.00 hod. odjezd do Muggendorfu s kaskádou vodopádů Myrafälle na říčce Myra. V místech, které bylo osídleno již před 2 000 lety, se denně řítí úzkým údolím hlučným proudem 5 mil. litrů vody do hloubky 125 m. Tento vodní svět opředený pověstmi budeme s úžasem překonávat po spoustě lávek i schodů. Vodopády s křišťálově čistou vodou obdivovali v minulosti i členové císařské rodiny, stejně jako nacházeli odpočinek na Mariahilfbergu.

Předpokládaný návrat domů ve 20.00 – 21.00 hod.

Informace a přihlášky: nejpozději do 10. srpna 2019

Institut pro křesťanskou kulturu, 675 41 Nové Syrovice 157

Tel: +42 0 728 272 760 e-mail: eva.balikova@seznam.cz www.institut-hradiste.cz

Cena: 680,- Kč, děti do 6 let + studující varhaníci zdarma. Cena zahrnuje dopravu, dálniční poplatky, parkovné, mši svatou, doprovod. V ceně není zahrnuto pojištění a vstupy. Vstupné na vodopády pro děti do 6 let zdarma, 6-15 let 1,50 €, dospělí 5 €. Změna programu vyhrazena.