O nás

Institut pro křesťanskou kulturu působil od r. 2004 ve Znojmě na Hradišti sv. Hippolyta v klášteře Řádu křižovníků s červenou hvězdou. Od r. 2014 má sídlo v kraji Vysočina v obci Nové Syrovice na třebíčském okrese. Sdružuje osoby se zájmem o studium evropské kultury s ohledem na její anticko-křesťanské tradice. Vyvíjí kulturně-duchovní činnost formou grantových programů, přednášek, seminářů a organizuje společensko-kulturní akce. Po celosvětovém setkání servitské rodiny v r. 2014 v Itálii jsme zaměřili svoji činnost také na spolupráci se sestrami, které pracují na misiích v Mozambiku, kde pečují o sirotky.
    
Členové Institutu jsou zároveň členy Bratrstva Panny Marie Bolestné s černým škapulířem, které bylo obnoveno v r. 2003 P. Františkem Kozárem. Sdružení patří do servitské rodiny a podílí se na společném duchovním životě řádu servitů (OSM). Jsme tedy laické sdružení věřících (terciáři) a hlásíme se ke spiritualitě servitského řádu. Účastníme se pravidelných setkání servitské rodiny u nás i v zahraničí, především v Rakousku a Itálii nebo celosvětového setkání, které se koná jedenkrát za čtyři roky. Delegátem pro naše společenství byl generálním převorem servitů určen P. Gerhard M. Walder, který je současně ustanoven výpomocným duchovním v Hlubokých Mašůvkách a každou 1. sobotu v měsíci v poutním kostele slouží v 15.00 hod. mši svatou.

Pravidelně jednou za  měsíc vydáváme informační list ,,Ratolest", ve kterém se dozvíte o připravovaných akcích, můžete si přečíst úvodní slovo kněze a také zajímavosti o tom, co ovlivňuje náš život ve společenství.

__________________________________________________________________________________________________